Boleslaw Gubernat

Boleslaw Gubernat

Bolesław Gubernat jest doświadczonym adwokatem niestrudzenie pracującym dla chicagowskiej Polonii. Koncentruje on swoją praktykę adwokacką na:

  • odszkodowaniach za wypadki samochodowe, rowerowe, motocyklowe, na budowach, poślizgnięcia i upadki;
  • odszkodowaniach za wypadki przy pracy;
  • błędach w sztuce lekarskiej.
  • sprawach rodzinnych, opieki nad dziećmi, alimentacyjnych i nakazów ochrony (order of protection);
  • sprawach wykroczeń ruchu drogowego;
  • sprawach dotyczących korporacji, kontraktów i odzyskiwania długów;

Mecenas Bolesław Gubernat, jako adwokat polonijny, zwraca szczególną uwagę na potrzeby klientów, którzy najbardziej potrzebują pomocy prawnika-ludzi nie znających amerykańskiego systemu prawnego i tych, którzy nie mają gdzie się udać. Pan Bolesław poświęcił swoją karierę, aby pomagać ludziom, którzy znaleźli się w trudnych sytuacjach życiowych, egzekwując ich prawa i chroniąc ich przed nadużyciami innych. Czerpie on największą satysfakcję widząc jak sprawy jego klientów są sprawiedliwie rozstrzygane. Jest on przy tym osobą o ciepłym charakterze i osobistym zaangażowaniu w sprawy swoich klientów. Jego filozofią jako adwokat jest to, że stawia on interesy swoich klientów na pierwszym miejscu.

Pasja Pana Bolesława do prawa rozpoczął się w jego rodzinnej Polsce, gdzie ukończył wydział prawa Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie i gdzie otrzymał ocenę “bardz dobrą” na dyplomie ukończenia studiów. Ponadto, praca magisterska Pana Bolesława dotycząca przestępczości nieletnich w statystykach sądowych po upadku komunizmu w Polsce została również oceniona jako “bardzo dobra”.

Po przeprowadzeniu się do Stanów Zjednoczonych, zanim został licencjonowanym adwokatem w stanie Illinois, Pan Bolesław pracował jako tzw. “paralegal”. W tym czasie pracował nad setkami spraw dotyczącymi odszkodowań za obrażenia cielesne odniesione w wypadkach samochodowych, przy pracy, na budowach i innych nieszczęśliwych wypadkach. Zdobył też ogromną praktyczną wiedzę dotyczącą całej gamy innich spraw, między innimi, spraw rodzinnych, wykroczeń ruchu drogowego i dotyczących prawa handlowego, kontraktów i spraw spadkowych.

W Stanach Zjednoczonych, Pan Bolesław ukończył cum laude szkołe prawniczą John Marshall w Chicago, gdzie był członkiem tzw. “Law Review”, które jest specjalnym programem akademickim o najwyższych dystynkcjach przeznaczonym dla najlepszych studentów. Podczas.