636 S River Rd #100, Des Plaines, IL 60016

Nasi Adwokaci

MARTIN MICHALSKI

Telefon:
(847) 752-0506

O mnie

Urodzony w Polsce, szkołę podstawową i średnią skończył w U.S.A., na przedmieściach Chicago, w Schaumburgu. Natomiast wykształcenie otrzymał międzynarodowe.

Martin posiada wyjątkową wnikliwość w zawodzie prawnika. Spotkał się z zagadnieniami tej pracy w kancelariach prawniczych w Warszawie i Paryżu, gdzie zapoznał się z prawem miedzynarodowym. Właśnie w Paryżu, w prestiżowej firmie prawniczej Gide Loyrette & Nouel poznał głównie prawo dotyczące korporacji i biznesu. Przede wszystkim zainteresowany był pomocą właścicielom otwierajacym nowe biznesy w realizacji ich pomysłów i marzeń.

Martin uczęszczał rownież na słynny Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, w Polsce, gdzie otrzymał świadectwo “Global Legal Studies.”
Martin jest aktywnym członkiem Polonii i dumny jest z tego, że bezbłędnie posługuje się językiem polskim. Martin mówi rowinież po francusku. Jako “wieczny student,” miłośnik historii z pasją studiuje historię wojskową, szczególnie odnoszącą się do losów Polaków poprzez stulecia.
Poczatkowo myśląc o zawodzie historyka, Marcin odbywał praktykę w Oświęcimiu, w Muzeum Auschwitz. Na Uniwersytecie Marquette w Milwaukee, Wisconsin, otrzymał dyplom ukończenia historii i literatury angielskiej (B.A.).

Stopień doktora praw (J.D.) oraz cerificat prawa przymysłowego otrzymal z Thomas Jefferson School of Law w San Diego, California.

BOLESLAW GUBERNAT

Telefon:
(847) 752-0506

O mnie

Bolesław Gubernat jest doświadczonym adwokatem niestrudzenie pracującym dla chicagowskiej Polonii. Koncentruje on swoją praktykę adwokacką na:

  • odszkodowaniach za wypadki samochodowe, rowerowe, motocyklowe, na budowach, poślizgnięcia i upadki;
  • odszkodowaniach za wypadki przy pracy;
  • błędach w sztuce lekarskiej.
  • sprawach rodzinnych, opieki nad dziećmi, alimentacyjnych i nakazów ochrony (order of protection);
  • sprawach wykroczeń ruchu drogowego;
  • sprawach dotyczących korporacji, kontraktów i odzyskiwania długów;

Mecenas Bolesław Gubernat, jako adwokat polonijny, zwraca szczególną uwagę na potrzeby klientów, którzy najbardziej potrzebują pomocy prawnika-ludzi nie znających amerykańskiego systemu prawnego i tych, którzy nie mają gdzie się udać. Pan Bolesław poświęcił swoją karierę, aby pomagać ludziom, którzy znaleźli się w trudnych sytuacjach życiowych, egzekwując ich prawa i chroniąc ich przed nadużyciami innych. Czerpie on największą satysfakcję widząc jak sprawy jego klientów są sprawiedliwie rozstrzygane. Jest on przy tym osobą o ciepłym charakterze i osobistym zaangażowaniu w sprawy swoich klientów. Jego filozofią jako adwokata jest to, że stawia on interesy swoich klientów na pierwszym miejscu.

Pasja Pana Bolesława do prawa rozpoczęła się w jego rodzinnej Polsce, gdzie ukończył wydział prawa Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie i gdzie otrzymał ocenę “bardzo dobrą” na dyplomie ukończenia studiów. Ponadto, praca magisterska Pana Bolesława dotycząca przestępczości nieletnich w statystykach sądowych po upadku komunizmu w Polsce została również oceniona jako “bardzo dobra”.

Po przeprowadzeniu się do Stanów Zjednoczonych, zanim został licencjonowanym adwokatem w stanie Illinois, Pan Bolesław pracował jako tzw. “paralegal”. W tym czasie pracował nad setkami spraw dotyczącymi odszkodowań za obrażenia cielesne odniesione w wypadkach samochodowych, przy pracy, na budowach i innych nieszczęśliwych wypadkach. Zdobył też ogromną praktyczną wiedzę dotyczącą całej gamy innich spraw, między innimi, spraw rodzinnych, wykroczeń ruchu drogowego i dotyczących prawa handlowego, kontraktów i spraw spadkowych.

W Stanach Zjednoczonych, Pan Bolesław ukończył cum laude szkołe prawniczą John Marshall w Chicago, gdzie był członkiem tzw. “Law Review”, które jest specjalnym programem akademickim o najwyższych dystynkcjach przeznaczonym dla najlepszych studentów.

Call US!