636 S River Rd #100, Des Plaines, IL 60016

Dziesięć podstawowych zasad co należy zrobić jeżeli miałeś wypadek samochodowy

1. Nie oddalaj się z miejsca wypadku. Zatrzymaj swój samochód w bezpiecznym miejscu bez narażania siebie i innych osób na niebezpieczeństwo.

2. Zadzwoń na 911 w celu uzyskania pomocy medycznej i w celu wszczęcia dochodzenia przez policje. Szczególnie, jeżeli uszkodzenie pojazdów jest znaczne, należy zadzwonić na policję aby wszczęła dochodzenie i przygotowała raport z wypadku. Raport taki możne okazać się ważny w dalszym postępowaniu.

3. Jeżeli zdecydujesz się nie wzywać policji, uzyskaj informacje odnośnie drugiej strony i jej ubezpieczenia.

4. Zanotuj informacje odnośnie świadków (imię, nazwisko, adres, numer telefonu). Policja czasem pomija te informacje w swoim raporcie lub mogą być one niekompletne.

5. Zrób dużo zdjęć wszystkim pojazdom, miejscu zdarzenia i swoim obrażeniom. Jeżeli nie możesz tego zrobić sam/sama, poproś aby ktoś Ci pomógł.

6. Jeżeli źle się czujesz, dla własnego bezpieczeństwa wezwij karetkę lub poproś o to osoby w pobliżu.

7. Udaj się do swojego lekarza po tym jak wyjdziesz ze szpitala.

8. Zgłoś wypadek do swojej ubezpieczalni.

9. Jeżeli druga strona została ukarana mandatem i wszczęto postępowanie sądowe, udaj się do sadu jako świadek. Jeżeli tego nie zrobisz, jest bardzo prawdopodobne, że mandat taki zostanie przez sąd oddalony.

10. Zrób notatki odnośnie informacji związanych z wypadkiem, narysuj diagram, zanotuj z jakimi dolegliwościami zgłosiłeś się do lekarza / szpitala i jak przebiegał proces Twojego leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call US!