636 S River Rd #100, Des Plaines, IL 60016

Pytania, które należy sobie zadać przed złożeniem pozwu o popełnienie błędu lekarskiego

Czy czujesz się ofiarą błędu w sztuce lekarskiej? To dosyć poważny zarzut, który z pewnością wymaga podjęcia natychmiastowych działań prawnych. Niezależnie od tego, czy poszkodowany jesteś Ty czy też ktokolwiek z Twoich bliskich, skontaktowanie się z doświadczonym polskim adwokatem w Chicago pozwoli dowiedzieć się, jakie powinno być Twoje dalsze postępowanie. Aby ustalić, czy rzeczywiście przysługują Ci roszczenia z tytułu błędu w sztuce lekarskiej, musisz odpowiedzieć na następujące pytania:

Jaki to rodzaj sprawy?
Zgodnie z prawem medycznym, roszczenia z tytułu błędów w sztuce lekarskiej wysuwane są m.in. na podstawie braku diagnozy, niewłaściwego leczenia lub braku ostrzeżenia pacjentów o potencjalnym ryzyku. Zanim przejdziesz dalej, określ, jaki typ roszczenia dotyczy Twojego przypadku.

Czy istniała relacja lekarz-pacjent?
Odpowiedź na to pytanie determinuje, czy dana osoba miała bezpośredni kontakt z lekarzem przed wysunięciem roszczenia. Relacja lekarz-pacjent realizowana jest na przykład wtedy, gdy dana osoba umówiła się na wizytę i spotkała się z lekarzem w jego gabinecie.
Mogą wystąpić przypadki, w których to nie lekarz, lecz ktoś z pozostałego personelu medycznego jest odpowiedzialny za popełnienie błędu. Do odpowiedzialności może zostać pociągnięty ktokolwiek, kto był bezpośrednio zaangażowany w proces leczenia szpitalnego, które to niekorzystnie wpłynęło na pacjenta. 

Czy lekarz naruszył standardy opieki?
Zaniedbanie ze strony lekarza wymaga poważnych działań prawnych, w których podjęciu pomoże Ci polski adwokat w Chicago. Jeżeli lekarzowi zostanie udowodniona wina, przysługuje Ci określone odszkodowanie. Warto wiedzieć, że błąd w sztuce lekarskiej musi zostać potwierdzony przez innego lekarza, który może pochwalić się takim samym doświadczeniem, jak ten, któremu zarzuca się zaniedbanie w sztuce. Co ciekawe, lekarz nie może zeznawać przeciwko pielęgniarce i odwrotnie, jako, że posiadają wiedzę w różnych dziedzinach.

Czy jest już zbyt późno na wysunięcie roszczenia?
Ogólnie rzecz biorąc, powód może złożyć wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie popełnienia błędu medycznego w ciągu 2 lat od dowiedzenia się o powstałej szkodzie lub niewłaściwym postępowaniu medycznym. Prawo stanowi, że jest to rozsądny czas, aby zdać sobie sprawę z wagi popełnionego błędu i dlatego też po upływie tego okresu powód nie może już wnosić roszczenia. Pamiętaj, aby skonsultować się z adwokatem w Chicago, gdy tylko zauważysz jakiekolwiek oznaki zaniedbania ze strony lekarza!
Należy pamiętać, że jest to podstawowy tryb sprawy dotyczącej błędu w sztuce lekarskiej, a jak się okazuje, w rzeczywistości przypadki mogą być znacznie bardziej skomplikowane. W celu uzyskania pomocy w sprawie błędu lekarskiego jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nasi polscy adwokaci zajmują się również odszkodowaniami pracowniczymi oraz powypadkowymi i zawsze są w pełnej gotowości, by zapewnić jak najwyższej jakości usługi prawne. Zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call US!